ومپ سرور چیست

ومپ سرور چیست در اصل، WAMP به عنوان یک فضای امن برای کار در وب سایت شما ، wamp چیست بدون نیاز به میزبانی واقعی آن به صورت آنلاین استفاده می شود. WAMP یک کنترل پنل نیز دارد. پس از نصب بسته نرم افزاری، تمامی سرویس های ذکر شده در بالا (به استثنای سیستم عاملی که هست) بر روی دستگاه محلی شما نصب خواهند شد روش نصب ومپ سرور

ومپ سرور چیست

اگر برای شروع کسب و کار اینترنتی خود بودجه کافی ندارید میتوانید در مدیارست فقط با پرداخت 990 هزار تومان سایت اختصاصی و کد نویسی خود را تحویل بگیرید . برای مشاهده روی کلمه طراحی سایت اقساطی ، کلیک کنید .

 

روش نصب ومپ سرور آپاچی یک وب سرور است که در ویندوز اجرا می شود. با اجرای این وب سرور در ویندوز، انواع سئو کلاه سیاه  توسعه دهنده می تواند صفحات وب خود را در یک مرورگر بدون انتشار آن در دنیای خارج آزمایش کند. ومپ سرور چیست  MySQL یک پایگاه داده پرسرعت است که به ذخیره تمام محتوای وب سایت، نظرات و غیره کمک می کند. 

wamp سرور چیست

ومپ سرور چیست ( wamp )

wamp چیست ومپ سرور یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که برای توسعه وب پویا طراحی شده است.  هدف تبلیغات بنری این زبان برنامه نویسی سرور آپاچی را پردازش می کند و با MySQL برای ایجاد یک صفحه وب ارتباط برقرار می کند. با کمک MySQL و PHP، توسعه‌دهنده می‌تواند وب‌سایت‌های پویا ایجاد کند و آن‌ها را به هر نحوی که نیاز دارد، قبل از ایجاد آن به صورت زنده سفارشی کند. 

ومپ سرور

پشتیبانی سایت ، کلیک کنید

به خاطر داشته باشید که WAMP فقط برای توسعه و آزمایش وب سایت وردپرس یا PHP شما به صورت محلی است.wamp چیست اگر می خواهید آن را زنده کنید، باید یک نام دامنه و وب سرور خریداری کنید. WAMP یکی از سرورهای محلی آسان برای نصب و استفاده است. 

عملکرد سرور WAMP چیست؟

ومپ سرور چیست راه اندازی کنترل پنل مدیریت WAMP سرویس های وب Apache، PHP و MySQL را در رایانه محلی راه اندازی می کند. پروفایل بک لینک چیست  WAMP و سایر پشته‌های نرم‌افزار با نام‌ها و ویژگی‌های مشابه، راه خوبی برای توسعه وب‌سایت‌ها در دستگاه محلی بدون انتقال فایل‌ها به یک وب‌سایت زنده هستند.

wamp چیست

سرور WAMP چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

wamp چیست سرروری است که برای میزبانی صفحات PHP استفاده می شود .  سفارش تبلیغات تلویزیونی ، لینک جویس چیست ، devops چیست ، asp.net core چیست ، بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ، طراحی سایت معماری ، PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که توسط Rasmus Lerdorf توسعه یافته است. WAMP مخفف – Window Apache MySQL و PHP است.

 

آیا استفاده از سرور WAMP ایمن است؟

سرور WAMP شما در حال حاضر امن تر از آن چیزی است که خارج از جعبه بود. اگرچه بسیاری معتقدند WAMP به جای تولید، بهترین استفاده را برای توسعه دارد، اما اگر دقت کنید، می‌توانید بدون نگرانی از سرور WAMP برای ارائه سایت‌ها به عموم استفاده کنید.

برای سرور WAMP چه چیزی لازم است؟

برای نصب و اجرای موفقیت آمیز سرور WAMP، مطمئن شوید که باید بسته های Microsoft Visual C++ Redistributable را در سیستم خود نصب کرده باشید ومپ سرور چیست .

 

آیا سرور Wamp رایگان است؟

wamp چیست یک پلت فرم توسعه وب در ویندوز است که به شما امکان می دهد روش نصب ومپ سرور برنامه های وب پویا با Apache2، PHP، MySQL و MariaDB ایجاد کنید. … بهتر از همه، WampServer به صورت رایگان (تحت مجوز GPML) در هر دو نسخه 32 و 64 بیت در دسترس است.

 
کاربرد ومپ سرور چیست

روش نصب ومپ سرور

مرحله 1: سرور WAMP را از وب سایت رسمی دانلود کنید. شما دو نسخه مانند 32 بیت و 64 بیت پیدا خواهید کرد. بر اساس دستگاه محلی خود، نسخه را دانلود کنید. 

مرحله 2: پس از انتخاب نسخه، سرور را در دستگاه محلی خود در درایو رایانه دانلود و نصب کنید. به محض نصب WAMP، نماد WAMP را در دسکتاپ باز کنید و بررسی کنید که آیا خدمات در WAMP در حال اجرا هستند یا خیر. به نوار وظیفه بروید و بررسی کنید که آیا نماد WAMP به رنگ سبز است یا خیر. 

مرحله 3: در مرحله بعد آخرین نسخه وردپرس را از وب سایت رسمی دانلود کنید. ومپ سرور چیست این نرم افزار در فایل فشرده با نام پوشه وردپرس قرار خواهد گرفت. شما باید این فایل ها را در درایو C خود استخراج کنید > wamp64 > www .

مراحل نصب ومپ سرور

مرحله 4:  مرحله بعدی ایجاد پایگاه1 داده برای وب سایت شما است. برای ایجاد پایگاه داده روی گزینه phpMyAdmin از نماد کلیک کنید یا مستقیماً به localhost/phpmyadmin در مرورگر وب خود بروید.

مرحله 5: ایجاد یک پایگاه داده بسیار آسان است، فقط روی منوی “جدید” موجود در سمت چپ منوی ناوبری کلیک کنید. در قسمت متن نام پایگاه داده خود را وارد کنید و روی دکمه “ایجاد” کلیک کنید. روش نصب ومپ سرور

از شما خواسته می شود که جداول ایجاد کنید، اما هیچ جدولی ایجاد نکنید وردپرس به طور خودکار برای شما جداول ایجاد می کند.

نصب ومپ سرور

مرحله 6: پس از ایجاد پایگاه داده، تمام سرویس های WAMP در حال اجرا هستند. اکنون باید وردپرس را مقداردهی اولیه کنید. قبل از آن یک نام کاربری و رمز عبور برای پایگاه داده خود ایجاد کنید. لطفا به تصویر زیر مراجعه کنید wamp چیست

ومپ سرور چیست

مرحله 7: در مرحله بعد مرورگر وب خود را باز کنید و localhost/WordPress را تایپ کنید، اکنون از شما خواسته می شود زبانی را برای وردپرس خود انتخاب کنید که با دکمه “Let’s Go” در صفحه دیگری ادامه می یابد. روی آن دکمه کلیک کنید.

wamp سرور چیست

مرحله 8: در مرحله بعد باید نام پایگاه داده ای را که قبلا توسط شما ایجاد شده است وارد کنید. روش نصب ومپ سرور در آن صفحه نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. 

سرور ومپ چیست

نحوه نصب ومپ سرور بر وردپرس

مرحله نهم: سپس در صفحه بعد مشخصات عنوان سایت، نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل را وارد کنید. این مدارک مهم هستند.

مرحله 10: تمام، شما با یک پیام موفقیت آمیز با نام کاربری و رمز عبور خود به صفحه دیگری هدایت خواهید شد. در آن صفحه، دکمه “ورود” را برای ورود به داشبورد مدیریت وردپرس خود خواهید دید روش نصب ومپ سرور .

روش نصب ومپ سرور

مرحله 11: می توانید از این دکمه برای ورود به داشبورد خود استفاده کنید یا می توانید localhost/wordpress/wp-admin.php را در مرورگر وب خود وارد کنید. با تایپ نام کاربری و رمز عبور به پنل مدیریت شما هدایت می شود.

عالیه! شما با موفقیت وردپرس را در سرور محلی خود نصب کرده اید. اکنون می توانید با نصب تم و افزونه های لازم شروع به ایجاد وب سایت خود کنید.

نتیجه گیری این بخش ومپ سرور

ومپ سرور چیست صرف نظر از هدفی که در حال ایجاد یک وب سایت هستید، راه اندازی یک سرور محلی میزبان همیشه امن و مطمئن است. این باعث صرفه جویی زیادی در وقت شما می شود و می توانید حتی به صورت آفلاین نیز کار کنید که باعث صرفه جویی در پول شما نیز می شود. چیزی برای گیج شدن نیست، یک سرور لوکال هاست نصب کنید و شروع به کار کنید.

آیا WAMP یک وب سرور است؟

روش نصب ومپ سرور یک پلت فرم توسعه وب ویندوز برای برنامه های کاربردی وب پویا با استفاده از سرور Apache2، زبان برنامه نویسی PHP، پایگاه داده MySQL و همچنین MariaDB است.

 

WAMP یا Xampp کدام بهتر است؟

XAMPP قدرتمندتر از WAMP است و منابع مصرف می کند. WAMP از MySQL و PHP پشتیبانی می کند. XAMPP همچنین دارای ویژگی SSL است در حالی که WAMP ندارد. اگر برنامه‌های شما فقط باید با برنامه‌های وب بومی سروکار داشته باشند، به سراغ WAMP بروید.

 

چگونه بفهمم سرور WAMP کار می کند؟

 1. روی نماد سرور wamp در نوار وظیفه کلیک کنید و “localhost” را تست کنید.
 2. اگر جواب داد، روی پیوند “phpinfo()” در صفحه کلیک کنید.
 3. اگر این نیز کار می کند، سرور wamp شما کار می کند و باید بتوانید فایل های php را اجرا کنید. اگر نه، باید مطمئن شوید که به درستی نصب شده و به درستی راه اندازی شده است.

سرور xampp برای چه مواردی استفاده می شود؟

XAMPP به میزبان یا سرور محلی کمک می کند تا وب سایت و مشتریان خود را از طریق رایانه ها و لپ تاپ ها قبل از انتشار آن به سرور اصلی آزمایش کند . این پلتفرمی است که محیطی مناسب را برای آزمایش و تایید عملکرد پروژه های مبتنی بر آپاچی، پرل، پایگاه داده MySQL و PHP از طریق سیستم خود میزبان فراهم می کند.

 

تفاوت بین WAMP و MySQL چیست؟

ومپ سرور چیست آنها محصولات کاملاً متفاوتی هستند. سرور WAMP مجموعه ای از برنامه های مختلف است که با هم استفاده می شوند: روش نصب ومپ سرور Apache (یک وب سرور) ، mySQL (سرور پایگاه داده) و PHP (یک زبان برنامه نویسی). شما می توانید سرور WAMP یا سرور mySQL را به تنهایی نصب کنید. اگر هدف نهایی شما استفاده از phpMyAdmin باشد، حالت اول آسان تر است wamp چیست . 

 

جمع بندی مطالب ومپ چیست

سرور یک برنامه کامپیوتری نصب شده بر روی یک سیستم کامپیوتری است (همچنین SERVER نامیده می شود) که سایر درخواست های برنامه را از رایانه های دیگر (همچنین CLIENTS نامیده می شود) ارائه می دهد یا کامل می کند. به طور کلی سرورها برای تکمیل و کنترل جریان وظایف شبکه مانند ارسال تنظیم می شوند. 

ومپ چیست

به عنوان زیرمجموعه ای از سرور، درخواست های مشتریان را نیز ارائه می دهد، اما برای انواع درخواست های پذیرفته شده خاص است.
وب سرور درخواست های پروتکل های HTTP یا HTTPS را می پذیرد و صفحات وب یا فایل های درخواستی را از طریق اینترنت به مرورگرها ارائه می دهد

بهترین سرور های wamp

یا بهتر است بگوییم که یک پشته وب سرور است که شامل مجموعه خاصی از نرم افزارهای کاربردی است که وظیفه خاصی را بر روی یک پلت فرم خاص انجام می دهد.
پشته سرور شامل یک برنامه خاص سیستم عامل، یک سرور، یک برنامه ذخیره سازی داده یا پایگاه داده و یک زبان برنامه نویسی برنامه نویسی است.

ومپ سرور چیست

ومپ سرور چیست در مورد WAMP برنامه سیستم عامل ویندوز، سرور آپاچی، موتور پایگاه داده MySQL و زبان برنامه نویسی PHP است.
WAMP مخفف Windows، Apache، MySQL، PHP است. 

 • سرور آپاچی
 • PHP
 • MySQL
 • PHPMyAdmin
 • روی ویندوز کار میکنه
 • تغییر حالت آنلاین/آفلاین (به همه یا فقط لوکال هاست دسترسی بدهید)
 • به نسخه های جدید Apache، MySQL و PHP بروید.

تفاوت سرور wamp با xamp چیست

1. XAMPP :

ومپ سرور چیست ، XAMPP مخفف X-operating system، Apache، Mysql، Php، Perl است. این یک پلت فرم منبع باز است که به راحتی قابل دانلود کاملا رایگان است. این شامل ویژگی هایی مانند پشتیبانی از Perl، جیوه نامه، و همچنین Filezilla، و غیره است

تفاوت wamp با xamp

 این چند پلتفرم است و از طریق بسیاری از سیستم عامل ها مانند Windows، MacOS و Linux پشتیبانی می شود. این توسط بسیاری از کدک های گزارش پشتیبانی می شود که به استحکام آن می افزاید. نصب و پیکربندی آن آسان است. در این کنترل پنل مدیریت و پیاده سازی آن را آسان می کند.

2. WAMP :

WAMP چیست ،  مخفف Windows، Apache، Mysql، Php است. دانلود و تنظیم پیکربندی آن آسان است. سرور آن دارای یک رابط کاربری گرافیکی برای روشن یا خاموش کردن نرم افزار اجزای جداگانه در حین اجرا است

wamp یا xamp

ومپ سرور چیست ، سرور آن گزینه ای را برای مبادله بین بسیاری از نسخه های Apache، بسیاری از نسخه های PHP و بسیاری از نسخه های MySQL ارائه می دهد که همگی نصب شده اند که انعطاف پذیری بیشتری نسبت به توسعه ارائه می دهند در حالی که سرور XAMPP چنین گزینه ای را ندارد.

Mediarestمشاهده نوشته ها

Avatar for mediarest

ما در مدیارست متخصصان برنامه نویسی زیادی را از سراسر ایران جمع کردیم و از بین آنها بهترین هاشو جدا کردیم تا توانسته ایم تبدیل بشیم به بهترین و بزرگترین شرکت طراحی سایت در ایران . ما تمام تلاشمون و هدفمون این هست که تمام کسب و کارها بتوانند سریع به درامد برسند .

3 دیدگاه

 • عالی بود کامل ترین مقاله درباره ومپ سرور چیست در مدیارست بود که خیلی به کمکم اومد ممنونم از شما و خسته نباشید. لطفاً درباره زمپ هم مقاله بسازید

 • طبق آموزش روش نصب ومپ سرور که دادید پیش رفتم و. تونستم یک سایت برای خودم بالا بیارم واقعا ممنونم از شما بابت این آموزش کامل و جامع که تولید کردید خسته نباشید

 • عالی ببودددددد کامل فهمیدم ومپ سرور چیست خیلی تشکر میکنم از مقاله کامل مدیارست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *